Прокуратура звинуватила чиновників львівської мерії у збитках на ₴40 млн
Прокуратура Львівської області зареєструвала кримінальне провадження за фактом неналежного виконання службових обовʼязків чиновниками Львівської міськради та управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міськради. Через це громада Львова зазнала збитків на 40 млн грн. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.
За версією прокуратури, у 2007 р. Львівська міськрада, не маючи повноважень, прийняла рішення, на підставі якого уклала договір купівлі-продажу права оренди земельних ділянок та обʼєкту комунальної власності по вул. І. Федорова, 23, 28 у м. Львові. За умовами договору ТОВ «Українські інвестиційні системи» сплатило місту 19 млн грн. Проте пізніше рішення Львівської міської ради були скасовані судом.
Як наслідок, ТОВ «Українські інвестиційні системи» звернулось до господарського суду м. Києва з позовом до Львівської міськради, Управління комунальної власності департаменту економічної політики ЛМР та Львівської облдержадміністрації про визнання недійсними вказаних договорів та вимогою стягнення відшкодування. Рішенням суду, яке набрало законної сили, призначено стягнути з Львівської міськради 59,8 млн грн. Також Львівська міська рада та Управління комунальної власності департаменту економічної політики ЛМР має сплатити на користь вказаного товариства ще 12 млн грн.
27 жовтня 2016 між Львівською міською радою та ТОВ «Українські інвестиційні системи» укладено мирову угоду та сплачено товариству 59,7 млн грн.
Через це, стверджують у прокуратурі, посадові особи Львівської міської ради, уклавши згадані договори, завдали громаді Львова збитків на суму понад 40 млн грн.
До слова, у мировій угоді зазначено, що Львівська міська рада зобов’язується викупити у вказаного товариства обʼєкт незавершеного будівництва на вул.Федорова, 23, 28 за 36 млн грн. На даний час триває досудове розслідування.
Водночас керівниця юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич пояснила ZAXID.NET, що обшуки у міськраді та допити працівників ЛМР, які відбувалися у попередні дні, не стосувалися цієї справи.
«У нас лише був запит обласної прокуратури про надання копій документів судової справи. До управління комунальної власності обласна прокуратура із запитами не зверталася, ніяких посадових осіб на допити не запрошували. Якщо колегам з обласної прокуратури треба буде висловити більше інформації, то ми готові, бо мені поки невідомо звідки взялася сума у 40 млн грн збитків», – заявила Гелена Пайонкевич.
За її словами, справа приміщень на вул. Федорова із 2009 року розглядалася в судах.
«Останнє судове рішення – це наша мирова угода, яка була укладена 27 жовтня 2016 року. Згідно з нею ми повернули «Українським інвестиційним системам» 59 млн грн. Якщо перерахувати цю суму із врахуванням індексу інфляції, то це приблизно ті самі 19 млн грн, які були оплачені «Українськими інвестиційними системами» за конкурс. Тобто місто фактично повернуло компанії ці кошти», – додала керівниця юридичного управління ЛМР.