У новій Верховній Раді буде понад 320 «новачків» і значно більше жінок
Персональний склад парламенту оновився на три чверті
Три чверті, або 76,2% народних депутатів у новообраному складі Верховної Ради – це абсолютно нові люди, які до цього часу ніколи там не працювали.
Як пише «Українська правда», з посиланням на попередні дані підрахунку голосів, до парламенту станом на зараз проходять 323 кандидати, які раніше там не працювали: 167 з них обираються за списками, 156 – на мажоритарних округах. При цьому загалом у складі парламенту буде 424 народних депутати. За Конституцією їх має бути 450, але на частині округів вибори не проводяться через окупацію Росією території України.
Найбільше нових людей ведуть до Верховної Ради партії «Слуга народу», яка ані у списку, ані на округах не має колишніх або чинних нардепів, та «Голос», у списку якого мандат мав лише Святослав Вакарчук.
При цьому найбільше тих, хто вже встиг попрацювати народними депутатами, ймовірно, оберуться як самовисуванці – таких налічується 35 серед 49 кандидатів.
Крім того, у новому складі Верховної Ради різко зросте кількість жінок. До прикладу, якщо у восьме скликання Верховної Ради обрались 47 жінок, а пізніше ця кількість зросла до 53, то зараз до парламенту пройшли 87 жінок, 61 з яких – по списках.
Найбільше жінок – 53– у новий склад парламенту проведе «Слуга народу». Але у відсотках найкраще виглядають фракції «Голосу» та «Європейської солідарності», які матимуть по 47,6% і 37% жінок. За це вони можуть отримати додаткове фінансування відповідно до норми про «гендерну квоту».
Найменше жінок в «Опозиційній платформі – За життя» – 11,4%.
Ще одним нововведенням нового парламенту стало те, що президентська партія «Слуга народу», отримавши рекордну підтримку як в багатомандатному, так і в одномандатних округах, вперше в історії незалежної України може сформувати одноосібну парламентську більшість, оскільки проводить до парламенту понад 250 кандидатів, і це при тому, що для парламентської більшості достатньо 226 голосів. До цього часу близькою до створення одноосібної більшості у 2012 році була «Партія регіонів».
Нагадаємо, позачергові вибори до Верховної Ради України відбулися 21 липня. Новий склад парламенту формуватимуть «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність» і «Голос».