Україна не повторить помилок Грузії і доведе вину Росії в міжнародних судах, – Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив механізм, за допомогою якого Україна зможе довести в міжнародних судах вину Росії у війні на Донбасі.

З такою заявою він виступив на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє «Українська правда».

Він зазначив, що після обстрілу Маріуполя на всіх міжнародних майданчиках триває обговорення ситуації. Йдеться про Раду Безпеки ООН, Постійну раду ОБСЄ, Раду Європи, а у четвер має відбутися позачергове засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

«Ми надали докази того, хто здійснив цей терористичний акт. Це виходить за рамки визначення тероризму. Це злочин проти людяності. І ми розпочали роботу щодо того, яким чином, ті, хто скоїли цей злочин мають закінчити там, де мають, а саме в Гаазі – Міжнародному кримінальному суді», – сказав міністр.

Він зазначив, що МЗС працює над тим, щоб у рамках міжнародних документів вичерпно довести, що Росія порушує свої міжнародні зобов’язання, насамперед, – міжнародну Конвенцію про боротьбу із фінансуванням тероризму 1999 року.

Клімкін зазначив, що 22 січня у Мінську були проведені експертні консультації, де Україна, за його словами, надала вичерпні докази щодо того, що фізичні та юридичні особи РФ спонсорують тероризм.

Міністр наголосив, що такі консультації передбачені міжнародним законодавством.

«Запевняю всіх, у нас є рішучість дійти до кінця, є чітка юридична база», – зазначив Клімкін.

«Ми не повторимо помилок наших друзів і партнерів, насамперед Грузії, яка одразу подала справу до Міжнародного суду ООН, і це подання було відхилено з формальних ознак і причин», – запевнив очільник МЗС.

«Ми доведемо вину російської сторони і отримаємо відповідні рішення міжнародних інстанцій», – запевнив він.

У свою чергу, прем’єр Арсеній Яценюк нагадав, що Україна вже подала 2 позови проти Росії до Європейського суду із прав людини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук