Велика Британія звинуватила РФ у крадіжці даних про вакцину від коронавірусу
Голова МЗС Великої Британії Домінік Рааб заявив, що російські хакери намагалися викрасти інформацію про розробку вакцин від коронавірусу. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
За його словами, британська сторона разом із партнерами з Канади та США уважно збирала дані щодо спроб хакерів викрасти інформацію про розробку вакцини від Covid-19і тому не сумнівається, що за ними стоїть саме РФ.
«Дуже чітко видно, що це зробила Росія», – сказав Рааб.
Він заявив, що не здивований словами посла РФ у Лондоні Андрія Келіна, який раніше відкинув такі обвинувачення.
«Вони точно так само у 2018 році запевняли, що не мають стосунку до застосування отруйної речовини в Солсбері», – заявив Рааб.
«Зрозуміло, що в момент, коли ми налагоджували з іншими країнами співпрацю для боротьби проти цього вірусу. Росія прагнула саботувати цей процес», – додав глава британського МЗС.
Зазначимо, що 16 липня британські, канадські та американські правоохоронці заявили, що російські хакери з групи APT29, яких підозрюють у роботі на спецслужби РФ, намагаються викрасти наукові розробки щодо вакцин від Covid-19. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відзначив, що поділяє стурбованість іноземних колег.
Хакери зламали десятки облікових записів у Twitter, які належать відомим американцям, та розмістили у них дописи із закликом надсилати біткоїни на певні рахунки з обіцянкою повернути криптовалюту у подвійному розмірі. Компанія Google зафіксувала хакерські атаки на комп'ютерні системи передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа і штабу Джозефа Байдена, який є головним конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах 2020 року.
За перший квартал 2020 року Служба безпеки зупинила 103 хакерські атаки на державні установи. Більшість загроз була направлена проти інституцій, що борються з коронавірусом.
До слова, раніше США заявили про успішні випробування вакцини проти коронавірусу: вакцина від американської фармацевтичної компанії Moderna під час випробувань викликала сильну імунну реакцію в усіх 45 пацієнтів. Moderna оголосила, що розпочне наступний етап випробувань вже 27 липня, а до участі в цьому дослідженні запросять 30 тис. осіб. Сполучені Штати мають намір поставити 300 млн доз вакцини проти Covid-19 до початку 2021 року.